Yağ Tankı Temizliği

Yağ Tankı Temizliği

Endüstriyel tesislerden restoranlara, gıda tesislerinden otellere ve birçok alanda kullanılan yağ tanklarında yapılması gereken yağ tankı temizliği oldukça önemlidir. Yağ tanklarında zamanla biriken yağ artıkları bakteri ve mikroorganizmaların çoğalması için bir ortam meydana getirebilir bu da gıda güvenliği açısından olumsuz bir durum meydana getirir. Gıda güvenliği dışında ayrıca tank içerisinde depolanan yağın kalitesini düşürerek işletme için ciddi maliyetler oluşturabilir.

Periyodik bakım ve temizlikleri yapılmayan yağ tankları gıda ve çevresel güvenlik risklerine yol açabilir. Özellikle yağ depolama tankları bulunan tesislerde sızıntı veya dökülmeler, çevresel su kaynaklarına ciddi zararlar verebilir. Tüm bu nedenler göz önünde bulundurulduğunda gıda ve çevresel sonuçların etkilerinin en aza indirilmesi için düzenli tank bakımı ve yağ tankı temizliği önemlidir.

ARER Çevre olarak, uzman ekibimiz ve son teknoloji makine parkurumuzla çevre dostu ve güvenlik standartlarına uygun şekilde yağ tankı temizliği konusunda işletmenizdeki riskleri ortadan kaldırıp sizlere kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Tesislerinizin ihtiyaçlarına en uygun olarak planlanmış temizlik ve bakım programları ile yağ tanklarınızın güvenli, hijyenik ve çevre dostu bir şekilde temizlenmesini sağlıyoruz.

Yağ tankı temizliği hizmetimiz, tanklarınızın boyutuna, tipine ve içerdiği maddenin özelliklerine göre değişmektedir ve aşamaları şu şekildedir:

 1. Tank içindeki yağın boşaltılması ve ön durulama yapılması,
 2. Tank içerisinde yağ temizleme çözeltilerinin kullanılması,
 3. Fırçalama ve yüksek basınç ile tank içerisinde bulunan tortuların uzaklaştırılması,
 4. Temizlenen tankın durulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
 5. Tankın temiz hava fanları yardımıyla kurutulması,
 6. Teslimat öncesi tankın gıdaya uygun şekilde dezenfekte edilmesi,
 7. Testlerin yapılması ve sertifika verilmesi,
 8. Atıkların bertaraf edilmesi

ARER Çevre’nin sunmuş olduğu yağ tankı temizliği hizmetlerinden faydalanmak işletmenizin verimliliğini artırabilir, çevresel etkileri en aza indirebilir ve işletmenizin güvenliğini sağlayabilir. Yağ tankı temizliği ihtiyaçlarınızda detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Yağ tankı temizliği ile verimliliğinizi arttıralım.

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

  ×

  Merhaba!

  Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!