Boru Hattı Temizliği

Boru Hattı Temizliği

Petrol, doğalgaz ve su boru hatlarında ürünlerin taşınması esnasında katı ve yabancı kirletici maddeler boru iç yüzeyine zamanla yapışmaktadır. Kirlilik; boru hattında taşınan ürünlerin kirlenmesine, kompresör ve pompalarda aşınmalara, filtre tıkanmalarına, sızdırmazlık sorunlarına ve akışın azalarak verimin düşmesine sebebiyet verebilmektedir. Kirlenmeden ve oluşan tortulardan kaynaklı boru iç çaplarında küçülme meydana gelmektedir. Tüm bu sorunlar tesis kapasitenizi düşürmekte olup bunun önüne geçebilmek ancak periyodik boru hattı temizliği ile mümkündür.

Tesislerin tam kapasite çalışması ve bakım maliyetlerinin azalması açısından boru hatlarının belirli periyotlarda iç ve dış bakımlarının yapılarak temizlenmesi gerekmektedir. Düzenli olarak yapılan bakım ve temizlik programları sayesinde hattın ömrü uzatılır ve üretim daha etkili olmaktadır.

İçme suyu borularında oluşabilecek kirlilik nedeniyle boru içerisinden geçen içme suyu insan sağlığını tehdit edebilecek düzeyde olabilir. İçme suyu borularının temizliği düzenli aralıklarda periyodik olarak yapılmalıdır.

Kirlenme ve tortu nedeniyle boru hattı iç çapınızdaki küçülme, zamanla maliyetli olarak kayıp yaşamanıza sebep olabilir. Yaşanabilecek maliyet kaybı gün geçtikçe artarken temizliğin yapılan boruların içinden geçen sıvının akma hızı azalmayacak ve maliyetinizde azalma görülmeyecektir.

ARER Çevre, boru hattı temizliğinin yanı sıra boru tıkanmalarında su jeti kullanarak etkin çözümler sunmaktadır. Su jeti, yüksek basınçta çalışabilen, kirlerin çıkmasında rol oynayıcı bir makinadır. Su jeti ile uyumlu ekipmanlar ile boru hattınıza zarar vermeden kaliteli temizlik ile kirlilik ve tıkanmalara karşı yanınızda yer almaktadır.

ARER, uzman teknik kadrosu ve beraberinde son teknoloji makina parkuru ile zaman ve maddi kayıplarınızı en aza indirgeyerek mekanik ve kimyasal boru hattı temizleme konularında profesyonel hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Boru hatlarınızda verimliliğinizi arttıralım!

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    ×

    Merhaba!

    Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

    × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!