Kimyasal Tank Temizliği

Kimyasal Tank Temizliği

Kimyasallar gibi belirli tehlikelerin depolanması özel tasarlanmış tanklar aracılığıyla yapılmaktadır. Bu tanklara genel olarak kimyasal tank denilmektedir. İçerisinde kimyasal madde bulunduran tanklar zamanla kirlenir ve bozulur. Kirlenme, tankın içerisinde bulunan maddenin tankın çeperine yapışması, tortu oluşturması gibi nedenlerdir. Tortu oluşması sebebiyle tankın hacminin küçülmesi ve tank içerisindeki kimyasal maddenin bozulması, kalitesinin düşmesi gibi sorunlar da görülmektedir.

Tank içerisinde bulunan bazı kimyasallar bekleme sürelerini aştıkları durumlarda peroksit oluşturarak özelliklerini kaybederler. Peroksit soluk mavi renkte bir asit olup zehir özelliği taşır. Ortaya çıkan bu asidin solunması veya asit ile teması ölümcül olabilmektedir. Peroksit aynı zamanda yanıcı ve aşındırıcı bir kimyasaldır.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Kimyasal Tank Temizliği yapılmalıdır.

Tank temizliği işleminde uzman bir ekibin rol alması önemlidir. Tank içerisinde girecek olan ekibin zorunlu ve gerekli olan bütün güvenlik önlemlerini alması gerekmektedir. Tanklar içerisindeki kimyasal maddeler nedeniyle tehlikeli olarak sınıflandırılır. Tankların temizliği uzman ekipler tarafından yapılmadığı takdirde zehirlenme, kaza ve ölüm gibi ağır sonuçlar ile karşılaşılabilir.

Kimyasal tesis sahipleri tankların temizlenmesini gerekli ama masraflı bir iş olarak gördüklerinden dolayı temizlemeye olumlu yaklaşmamaktadır. Temizleme yapılarak kimyasal maddenin kalitesinde düşüş yaşanmamakla birlikte ortaya çıkabilecek sorun ve bozulmaların önüne geçmektedir. Temizliğin maliyeti tank kirliliği nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunlardan daha yüksek değildir. Temizlik yapılmadığı takdirde ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle maliyetinizde artış görülecektir.

Tank temizliği sonrası ortaya çıkan atığın bertarafının sağlanması gerekmektedir. Kimyasal tanktan çıkan atık tehlikeli olduğu gibi ölümcül de olabilmektedir. Atığın bertaraf edilmesinde belirli kurallara uyarak arıtma tesisinde bertarafı sağlanmalı ve riskler ortadan kaldırılmalıdır.

ARER Çevre olarak kimyasal tankınız temizlenirken içerisinde bulunan en son kimyasalın cinsine uygun yöntem seçilerek temizleme hizmeti sunuyoruz. Kimyasal Tank Temizliği işinde yetkin olan ekibimiz deneyimleriyle çözüm ortağınız olacaktır.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Kimyasal tanklarınızı ilk günkü temizliğine döndürelim.

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    ×

    Merhaba!

    Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

    × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!