Akaryakıt Tank Temizliği

Akaryakıt Tank Temizliği

Günümüzde kullanılan araçların büyük çoğunluğu benzin, motorin gibi fosil yakıtlar kullanarak çalışmaktadır. Bunlar petrol ürünü yakıtlar (yenilenemez) olduğundan kullanım sonrası, depolama esnasında atık bırakmaktadır. Endüstriyel tesislerde veya petrol istasyonlarında kullanılan bu yakıtlar yanıcı olduğundan dolayı özel tanklarda depolanmaktadır. Tankların içerisinde bulunan akaryakıt zamanla içerisindeki tortuların, pas kalıntılarının zemine yapışması ile tanka zarar vermektedir. Bu tortular, yakıtın içerisinde hidrokarbon veya parafin bulunması nedeniyle oluşur ve tanka çeşitli zararlar verir. Bu zararları önlemek için Akaryakıt Tank Temizliği işlemi yapılmalıdır.

Temizleme işlemi ortaya çıkabilecek zararları engeller. Bu zararlara birlikte göz atalım:

- Tankların çürümesi

- Zehirli gazların çıkması

- Yakıt tüketiminin artması

- Yakıtın özelliğini kaybetmesi

- Tankın tam kapasite ile dolmaması

- Cihazların sık sık tıkanarak arızalanması

- Serpantinlerin üzerinde tortuların katmanlaşarak tankın içine ısı vermemesi nedeniyle ısı kaybı,

- Kirli tank içerisindeki akaryakıtın kullanıldığı araçlarda yakıt pompasının bozulması ve filtrelerinin tıkanmasına neden olur.

Temizleme işlemini uygulanan bir tanktaki yakıtın en önemli özelliği yanma veriminin artmasıdır. Temiz bir tankın içerisine konulan yakıt temiz kalacağından yanma verimi yükselir ve tasarruf sağlanır. Bu tasarrufla birlikte temizleme işlemi ücreti kendini amorte edecektir. Aynı zamanda temizleme işlemi ile cihazların tıkanması önlenecek ve ekstra masraf çıkmayacaktır. Akaryakıt kattığınız tankı tam kapasite kullanacağınız gibi yakıtın kalitesi de düşmeyecektir.

Akaryakıt tankının temizliğinin alanında uzman kişiler tarafından yapılması olası kaza riskini ortadan kaldırır. Bilindiği gibi akaryakıt yanıcı, kolay ateşlenen, zehirleyebilen bir maddedir. Bütün bunlar göz önüne alındığında akaryakıt tankının temizlenmesi oldukça risklidir.

ARER Çevre olarak bu riski ortadan kaldırıp akaryakıt tankınızı temizliyoruz. İster endüstriyel tesis ister akaryakıt istasyonları olsun deneyimli ve uzman ekibimiz ve son sistem temizleme ekipmanlarımız ile temizleme hizmetini sizlere sunuyoruz. Temizleme işleminin ardından sizlerle birlikte tanklarının kontrol ediyor, hizmetimizden memnun kalmanızı garanti ediyoruz.

Akaryakıt Tank Temizleme hizmetimizden bizlere ulaşarak yararlanabilirsiniz.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Akaryakıt tanklarınızı ilk günkü temizliğine döndürelim.

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    ×

    Merhaba!

    Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

    × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!