Kazan Temizliği

Kazan Temizliği

Kömür, linyit, doğalgaz vb. yakıtlarla çalışan sıcak su ve buhar kazanlarında zamanla kimyasal şartlandırmanın yetersiz kalması durumunda kirlilik meydana gelmektedir. Su borulu kazanlarda boruların iç yüzeyinde, alev borulu kazanlarda ise ısı transfer borularının dış yüzeyinde oluşan kirlilik; kireç, çamur, tortu, depozit veya korozyon kaynaklıdır. Isı transferini zorlaştırıp ısıtma ve soğutma verimini düşüren kirlilik; genleşmenin engellenmesine, enerji sarfiyatının artmasına, zaman kaybına, üretimin düşmesine ve arızaların artmasına sebebiyet vermektedir. Yüksek yatırım maliyeti olan kazan sistemlerinin uzun ömürlü ve tasarruflu olmasını isterseniz periyodik olarak mekanik ve kimyasal kazan temizliği yaptırmalısınız.

Suda bulunan safsızlıklar nedeniyle endüstriyel kazanlarda zamanla kireç oluşmaktadır. Endüstriyel tesislerde genellikle yeraltı kaynak suları kullanılmaktadır. Kaynak sularının içerisinde farklı mineraller bulunur ve minerallerin farklılığı ile birlikte tesislerde kullanılan suların da farklılığından dolayı kireçlenme farklı olacaktır. Kireç ve tortular tesiste çalışan kazanlarda kalıcı hasarlar oluşmasına sebep olabilir.

Temizleme işlemi yapılırken kullanılan temizleme yöntemi kazanınıza zarar vermeyecek şekilde uygun bir program dahilinde yapılmaktadır. Kazan temizliği yapılırken kullanılan kimyasallar sistem kirliliğine göre özenle seçilip kullanılmaktadır.

Kazanın yüksek verimle çalışabilmesini sağlamak ancak düzenli bir kazan bakımı ve temizlik programıyla mümkündür. Enerji verimi yüksek bir kazan, aylık işletme harcamalarınızı düşürmenin yanı sıra, baca gazları emisyonunu da azaltarak çevre korunmasına katkıda bulunmanızı sağlamaktadır.

ARER, sunmuş olduğu kazan temizleme hizmetinde kirliliğin boyutuna göre uygun program ve iş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde özel hizmet veren yetkin ekibi sayesinde kazan verimliliğini arttırmak adına yanınızda yer almaktadır.

ARER, uzman teknik kadrosu ve beraberinde son teknoloji makina parkuru ile zaman ve maddi kayıplarınızı en aza indirgeyerek mekanik ve kimyasal kazan temizliği konularında profesyonel hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Kazanların, mekanik ve kimyasal temizliğini yapalım.

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    ×

    Merhaba!

    Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

    × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!