Silo Temizliği

Silo Temizliği

Silolar, düzensiz ürün birikintileri ile kirlenerek belirli periyotlarda temizlenmemesi durumunda tesislerde verim kayıpları meydana getirmektedir. Kirlilik, silolarda tıkanmalara ve üretim tesisleri çıkışında maliyetli duruşlara sebebiyet verdiğinden; silolarda oluşan yığılma, tıkanıklık, duvarlarda birikme, tutunma ve topaklanmalar silo temizliği yapılması gerektiği anlamını taşımaktadır.

Silo içerisindeki malzemenin yapısına bağlı olarak kirlilik çeşitli seviyelerde ve belirli noktalarda birikmektedir. Kirletici madde olarak topaklanma ve yapışkanlık sıklıkla görülmektedir. Oluşan topaklaşma tıkanıklığa, cihazların arızalanmasına neden olur. Böyle bir durumda topaklaşmanın temizlenmesi ve arızanın giderilmesi için üretimin durması gerekmektedir. Silo içerisine konulan ürün yapışkanlık özelliği gösterdiğinde, yeni bir ürün konulmadan önce silo temizlenmelidir. Temizleme işlemi yapılmadığı takdirde yeni katılan ürünün kalitesine düşme ve üründe bozulma gözlemlenebilir.

Silo temizliğinin düzgün şekilde yapılmaması sorunların artmasına neden olmaktadır. Temizliğin yapılmaması ve sorunların artmasını nedeniyle verim kaybı yaşanmakta ve maliyet kaybı olarak sizlere yansımaktadır.

ARER, silo temizliğinde işinde yetkin, deneyimli ekibi ile kaliteli hizmetini gözler önüne sermektedir. İş sağlığı ve güvenliği kuralları bulundurarak sizlere yüksek performanslı çözümler sunmaktadır.

Periyodik silo temizliği sayesinde canlı depolama kapasiteniz maksimum noktaya ulaşarak hızlı yatırım getirisi sağlanmaktadır.

ARER; profesyonel ekipman ve deneyimli personelleri ile gerekli hijyen yönetmeliklerini göz önünde bulundurarak düşük, orta ve yüksek basınçlı su jetleri ile silo temizleme konusunda hizmet vermektedir. Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Silolarda depolama kapasitenizi maksimuma çıkaralım.

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    ×

    Merhaba!

    Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

    × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!