Eşanjör ve Kondanser Temizliği

Eşanjör Kondanser Temizliği

Endüstriyel tesisler, elektrik üretim tesisleri, kimyasal prosesler, klima sistemleri, ısıtma ve soğutma sistemlerinde ısı transferi için aktif olarak chiller, kondanser, eşanjör ve evaporatör kullanılmaktadır. Sıvıların soğutulması veya ısıtılması işlemi bu ısı değiştiriciler tarafından sağlanmaktadır. Zamanla buharlaşan, ısınan ve soğuyan sıvının içerdiği iyon ve mineraller; kireç, tortu, yağ vb. tabakanın oluşmasına sebep olmaktadır.  Kireç, tortu, ağır kir, yağ tabakaları ve korozyon oluşumları ısı değiştiricilerde tıkanmalara yol açmaktadır. Bu tıkanmalar da her geçen gün verimliliğin düşmesine, basınç kayıplarının artmasına, hatta sistemin kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet verebilmektedir. Tesislerinizde bulunan chiller, kondenser, eşanjör ve evaporatörlerin verimli bir şekilde çalışabilmesi gerekmektedir. Bunun için iç ve dış aksamında oluşan kireç, tortu, ağır kir, yağ tabakaları ve korozyon oluşumları derinlemesine temizlenmelidir. Eşanjör kondanser temizliği konusunda su jeti (yüksek basınçlı su) ile temizleme yöntemi, malzeme ve çevreye zarar vermeden yapılan en etkili endüstriyel temizlik yöntemleri arasında yer almaktadır.

Temizlemenin teknik ayrıntılarını bilen kadromuz, profesyonel çalışmalarımız ve üstün hizmet kalitemiz ile ARER, verim kaybı ve arıza olmadan temizlik yapılmasını, temizliğin düzenli olarak tekrar etmesini önermektedir.

Periyodik olarak yapılacak temizlik ile ısı değiştiricilerinizin verim kaybını engelleyerek maksimum verim almanızın yanında üretimin durdurulması gibi maliyet kaybına neden olabilecek arızalanmaların önüne geçilmektedir.

ARER, uzman teknik kadrosu ve beraberinde son teknoloji su jeti makina parkuru ile zaman ve maddi kayıplarınızı en aza indirgeyerek chiller, kondenser, eşanjör ve evaporatör temizliği konularında profesyonel hizmet vermektedir. Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Isı değiştiricilerin verimliliğini arttıralım.

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

    ×

    Merhaba!

    Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

    × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!