Gıda Tankı Temizliği

Gıda Tankı Temizliği

Gıda endüstrisinde; gıda güvenliği ve hijyen standartlarının sağlanması için gıda tankı temizliği kritik bir rol oynamaktadır. Temizlik ve bakım prosedürleri sayesinde katı ve sıvı gıdaların depolanması, taşınması veya işlenmesi amaçlı kullanılan tankların iç yüzeylerinin kirlilikten arındırılması ve mikrobiyal kontaminasyondan korunması sağlanır. Çiğ süt, bitkisel yağ, meyve suyu gibi hassas gıda maddelerinin taşınmasında ve depolanmasında kullanılan tank ve tankerlerin temizliği gıda güvenliğinin sağlanması ve kalite standartlarının korunabilmesi açısından hayati öneme sahiptir.

ARER Çevre olarak uzman kadromuz ve son teknolojiye sahip makine parkurumuz ile yaptığımız gıda tankı temizliği aşamaları şunlardır;

 1. Güvenlik önlemleri prosedürleri kapsamında ekiplerimiz uygun koruyucu ekipmanları kullanır ve güvenlik protokollerine uyar,
 2. Tank içerisinde yer alan önceki ürün tamamen boşaltılır ve ürün atık yönetim prosedürlerine uygun şekilde işlenir.
 3. Tank ön yıkama ve durulama işlemlerinden geçirilerek tank iç yüzeylerinde bulunan büyük kalıntı ve kirlilikler temizlenir.
 4. Opsiyonel olarak tankın iç yüzeylerinde derinlemesine temizlik için kimyasal kullanılabilir. Kimyasal çözücüler özellikle yağ ve protein içeren gıdaların zorlu kalıntılarını gidermek adına etkili olmaktadır.
 5. Mekanik ve kimyasal temizlik işlemleri sonrasında tank iç yüzeyleri ve boru hatları iyice durulanmaktadır.
 6. Temizliği gerçekleştirilen tank teslimat öncesince mikropların ve patojenlerin tank içerisinde yayılmasını engellemek adına dezenfekte edilmektedir. Bu sayede yeni depolanacak ürünlerin gıda güvenliği de arttırılır.
 7. Tüm bu işlemler sonrasında tank iç yüzeylerinde kurutma işlemleri yapılarak nemin giderilmesi ile bakteri ve mikroorganizmaların çoğalması engellenir.
 8. Son olarak test ve kontrollerimiz gerçekleştirir ve depolama tankının yeni gıdaya uygunluğu verdiğimiz Sertifika ile onaylanır.

Profesyonel çalışmalarımızdaki tüm bu adımlar, hijyen standartlarının sağlanması ve gıda güvenliğinin korunması için oldukça önemlidir.

ARER Çevre olarak, uzman teknik kadromuz ve son teknoloji makine parkurumuzla gıda tankı temizliğini gerçekleştiriyoruz. Daha fazla bilgi almak ve gıdalarınızı korumak için lütfen bize ulaşın.

6502
Kurtarılan Ağaç
42263
Ton Karbon Emisyon Kazanımı
6762
Ton Eşdeğer Petrol
19886
Hanenin Elektriği

Siz İsteyin! Gıda tankı depolama kapasitenizi ve veriminizi maksimuma çıkaralım.

Haber bültenimize abone ol!

ARER ile ilgili haberleri ve güncellemeleri almak için kaydolun!

  ×

  Merhaba!

  Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  × Whatsapp'tan Bize Ulaşın!